Elektrotechnické minimum pre neelektrikárov je nadstavbové štúdium určené na získanie základného elektrotechnického vzdelania potrebného na získanie osvedčenia o odbornej spôsobilosti elektrotechnikov. Tento kurz sa zameriava na prácu v objektoch bez nebezpečenstva výbuchu do 1000 V v súlade s § 21 A.
Kurz je určený pre osoby bez elektrotechnického vzdelania a praxe, ktoré chcú získať potrebné vedomosti a zručnosti pre výkon činností elektrotechnika.
Kurz Elektrotechnické minimum (§ 21 - elektrotechnik) pre neelektrikárov je akreditovaný MŠ SR pod číslom 2213/2022/59/1. Po úspešnom absolvovaní získate osvedčenie o elektrotechnickom minime, osvedčenie na § 21 (č. oprávnenia NIP: VVZ-0629/07-05.1).
Kurz prebieha online cez videokonferenciu na platforme Google Meet. Teoretická a praktická časť, písomné testy a záverečná ústna skúška sa uskutočňujú v piatky a soboty. Ak sa nemôžete zúčastniť na niektoré termíny, lektori vám poskytnú učebné materiály a prednášky na samoštúdium. K dispozícii sú aj konzultačné hodiny, počas ktorých môžete diskutovať s lektormi o odborných otázkach.
Cena kurzu zahŕňa:
Po prihlásení na konkrétny termín vám zašleme pozvánku s organizačnými pokynmi a záväznú prihlášku, ktorú treba vyplniť a poslať späť e-mailom. Vzhľadom na vysoký záujem o kurz odporúčame skoré prihlásenie kvôli kapacite.
Zabezpečte si svoje miesto v kurze a získajte kvalifikáciu potrebnú pre úspešnú kariéru v elektrotechnike. Kontaktujte nás pre viac informácií a rezervujte si svoje miesto.
Elektrotechnik (§ 21) je fyzická osoba, ktorá má ukončené stredoškolské alebo vysokoškolské elektrotechnické vzdelanie. Táto osoba môže vykonávať činnosť na vyhradenom technickom zariadení elektrickom v rozsahu svojho odborného vzdelania, ak absolvovala ďalšie odborné vzdelávanie v akreditovanom programe s minimálnym rozsahom 400 hodín.
Školy s elektrotechnickým zameraním, ktoré zahrňujú aj výučbu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a ochrany pred úrazom elektrickým prúdom, môžu overovať odbornú spôsobilosť elektrotechnika ako súčasť záverečných skúšok.
Samostatný elektrotechnik (§ 22) je fyzická osoba, ktorá spĺňa požiadavky odbornej spôsobilosti elektrotechnika a má odbornú prax uvedenú v prílohe č. 11. Samostatný elektrotechnik môže riadiť činnosť poučených osôb a najviac dvoch elektrotechnikov. Osoba s vysokoškolským elektrotechnickým vzdelaním pracujúca v laboratóriu môže samostatne vykonávať činnosť na technickom zariadení elektrickom po splnení praxe.
Elektrotechnik na riadenie činnosti alebo prevádzky (§ 23) je fyzická osoba spĺňajúca požiadavky odbornej spôsobilosti elektrotechnika a má odbornú prax podľa prílohy č. 11. Táto osoba môže vykonávať činnosť samostatného elektrotechnika a riadiť činnosť ďalších elektrotechnikov a poučených osôb bez obmedzenia počtu.
Revízny technik vyhradeného technického zariadenia elektrického (§ 24) je fyzická osoba s odbornou spôsobilosťou elektrotechnika a odbornou praxou podľa prílohy č. 11. Revízny technik môže vykonávať odborné prehliadky a skúšky vyhradeného technického zariadenia elektrického, riadiť činnosť elektrotechnikov a vykonávať skúšky po ukončení výroby.
Do odbornej praxe samostatného elektrotechnika, elektrotechnika na riadenie činnosti alebo prevádzky a revízneho technika sa započítava čas vykonávania činnosti na príslušnom technickom zariadení elektrickom. Ak bola činnosť prerušená na viac ako tri roky, započítava sa len polovica času pred prerušením. Polovica času na inom technickom zariadení elektrickom sa tiež započítava do praxe.
Podľa zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci môže fyzická osoba vykonávať určené pracovné činnosti len na základe platného preukazu alebo osvedčenia. Podmienky pre vydanie týchto dokladov zahŕňajú vek minimálne 18 rokov, odborné vzdelanie a prax, zdravotnú spôsobilosť a absolvovanie odbornej prípravy. Aktualizácia odborných vedomostí je potrebná každých päť rokov.
Osoba s preukazom, osvedčením alebo dokladom je povinná dodržiavať právne predpisy na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. V prípade porušenia predpisov môže príslušný inšpektorát práce tieto doklady odobrať.
Zdroj: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-124
Zdroj: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/508/20140901
Celoslovenský aktualizačný seminár - Permon
POZVÁNKA a PROGRAM
Termín: 09. - 11.10.2024 - prihlásiť sa
Príprava ku skúškam bezpečnostného technika na NIP SR - Video kurz
Termín: 02. - 03.10.2024 - prihlásiť sa
Termín: 19. - 20.11.2024 - prihlásiť sa
Aktualizačná odborná príprava bezpečnostných technikov
Termín: 23. - 24.10.2024 - prihlásiť sa (video kurz)
Termín: E-learnig - kedykoľvek - prihlásiť sa
Základná odborná príprava technikov požiarnej ochrany
Termín: 21.10. - 15.11.2024 - prihlásiť sa (video kurz / prezenčne BA)
Aktualizačná odborná príprava technikov požiarnej ochrany
Termín: 28. - 30.10.2024 - prihlásiť sa (video kurz / prezenčne BA)
Akreditovaný kurz Lektor
Termín: 25.11. - 06.12.2024 - prihlásiť sa (video kurz + prezenčne BA)
Elektrotechnické minimum (§ 21) pre neelektrikárov
Termín: 20.09. - 30.11.2024 - prihlásiť sa (video kurz)
Odborná príprava na prácu s veľmi toxickými a toxickými látkami a zmesami
Termín: 18.11.2024 - prihlásiť sa
Odborná príprava zamestnancov exponovaných prachu s obsahom azbestu pri práci
Termín: 10.10.2024 - prihlásiť sa
Termín: 21.11.2024 - prihlásiť sa
E-learning aktualizačná odborná príprava bezpečnostných technikov - online
Môžete absolvovať z pohodlia domova kedykoľvek cez PC, notebook, tablet, alebo smartfón - prihlásiť sa
Ponúkame Vám komplexné služby BOZP, PO a PZS v celej SR pre každého